Team

En av våra styrkor är våra många olika discipliner som finns samlade under ett och samma tak. Vår bredd gör att vi kan erbjuda en helhetslösning som vi genom erfarenhet vet att många av våra kunder värdesätter högt. Här hittar du oss som kommer hjälpa dig med ditt projekt.

Vet du vem du söker?

Greger Adelbrant, Värnamo

Byggledare infrastruktur

Direkt: 010-130 03 89 | Mobil: 076-677 06 20

greger.adelbrant@bsv.se

Helena Almborg, Värnamo

Inredningsarkitekt, formgivare

Direkt: 010-130 03 20

helena.almborg@bsv.se

Josefine Almhill, Jönköping

Formgivare, projektör

Direkt: 010-130 03 44 | Mobil: 0702-14 62 68

josefine.almhill@bsv.se

Mikael Andersson, Nässjö

Byggledare infrastruktur, kvalitets- och miljöchef

Direkt: 010-130 03 03 | Mobil: 0705-67 67 16

mikael.andersson@bsv.se

Stefan Andersson, Nässjö

Byggledare infrastruktur

Direkt: 010-130 03 82 | Mobil: 0707-75 49 87

stefan.andersson@bsv.se

Jonathan Bardh, Kalmar

Markprojektör

Direkt: 010-130 07 06 | Mobil: 0704-54 97 06

jonathan.bardh@bsv.se

Peter Bergholm, Kalmar

Landskapsarkitekt

Direkt: 010-130 07 01 | Mobil: 0709-10 52 30

peter.bergholm@bsv.se

Roy Bergquist, Växjö

Byggledare infrastruktur

Direkt: 010-130 03 88 | Mobil: 0706-99 71 96

roy.bergquist@bsv.se

Johan Berkán, Motala

Konstruktör, projektör

Direkt: 010-130 07 42 | Mobil: 0736-38 69 50

johan.berkan@bsv.se

Magnus Bernhardsson, Kalmar

Mark-/VA-projektör

Direkt: 010-130 03 81 | Mobil: 0720-50 52 15

magnus.bernhardsson@bsv.se

Samuel Birath, Jönköping

Projekt-/byggledare, kontrollansvarig, cert. besiktningsman

Direkt: 010-130 03 65 | Mobil: 0766-77 96 65

samuel.birath@bsv.se

Elin Bolmstad, Jönköping

Projektör (föräldraledig)

Direkt: 010-130 03 73 | Mobil: 0703-22 03 73

elin.bolmstad@bsv.se

Andreas Boström, Jönköping

Regionchef Nord, projekt-/byggledare, cert. besiktningsman, kontrollansvarig

Direkt: 010-130 03 64 | Mobil: 0766-77 96 64

andreas.bostrom@bsv.se

Kristina Östberg Carlsson, Värnamo

Administratör

Direkt: 010-130 03 12

kristina.ostberg-carlsson@bsv.se

Andrej Ciszewski, Jönköping

Illustratör, projektör

Direkt: 010-130 03 43 | Mobil: 0702-88 33 43

andrej.ciszewski@bsv.se

Camilla Collryd, Värnamo

Administratör

Direkt: 010-130 03 39

camilla.collryd@bsv.se

Martina Dahl, Borås

Projektör, Cert. brandprojektör, Kontrollansvarig

Direkt: 010-130 03 54 | Mobil: 0706-72 53 54

martina.dahl@bsv.se

Gabriel Dursun, Värnamo

Projektör, IT-ansvarig

Direkt: 010-130 03 11

gabriel.dursun@bsv.se

Amir Duzel, Värnamo

Fastighetsingenjör, Energiingenjör, Cert. Miljöbyggsamordnare

Direkt: 010-130 03 85

amir.duzel@bsv.se

Ulrica Ek, Nässjö

Projektör

Direkt: 010-130 03 60 | Mobil: 070-246 43 60

ulrica.ek@bsv.se

Anders Elmvret, Jönköping

Projekt-/byggledare, KA, BAS-P, besiktningsman

Direkt: 010-130 03 77 | Mobil: 0707-98 17 59

anders.elmvret@bsv.se

Karin Elvby, Värnamo

Konstruktör

Direkt: 010-130 03 57 | Mobil: 0707-83 81 17

karin.elvby@bsv.se

Tom Ericsson, Värnamo

Projekt-/byggledare, byggingenjör SBR, kontrollansvarig, besiktningsman

Direkt: 010-130 03 06 | Mobil: 0708-46 06 66

tom.ericsson@bsv.se

Robin Ernebark, Värnamo

Konstruktör (föräldraledig)

Direkt: 010-130 03 32

robin.ernebark@bsv.se

Josefin Ernstdotter, Borås, Göteborg

Arkitekt SAR/MSA

Direkt: 010-130 03 94 | Mobil: 0709-40 56 64

josefin.ernstdotter@bsv.se

Lucas Franzén, Jönköping

Projektör

Direkt: 010-130 03 56 | Mobil: 070-148 03 56

lucas.franzen@bsv.se

Hanna Fredriksson, Borås, Göteborg

Arkitekt SAR/MSA

Direkt: 010-130 03 93 | Mobil: 0709-40 56 61

hanna.fredriksson@bsv.se

Ylva Melin Fürst, Växjö

Projektör

Direkt: 010-130 03 68 | Mobil: 0700-98 83 68

ylva.melin-furst@bsv.se

Jan Gabrielsson, Borås

Byggnadsingenjör

Direkt: 010-130 03 95 | Mobil: 0709-40 56 65

jan.gabrielsson@bsv.se

Johnny Grauengaard, Värnamo

VD, Arkitekt MAA/MSA

Direkt: 010-130 03 01 | Mobil: 0703-42 48 88

johnny.grauengaard@bsv.se

Kire Gulevski, Värnamo

Konstruktör

Direkt: 010-130 03 35 | Mobil: 0702-68 90 30

kire.gulevski@bsv.se

Emma Gundstedt , Jönköping

Projektör (föräldraledig)

Direkt: 010-130 03 49 | Mobil: 0702-67 33 49

emma.gundstedt@bsv.se

Björn Gustafsson, Jönköping

Projektör

Direkt: 010-130 03 48 | Mobil: 0727-44 73 60

bjorn.gustafsson@bsv.se

Sabrina Güssregen, Jönköping

Arkitekt SAR/MSA

Direkt: 010-130 03 47 | Mobil: 0700-09 93 47

sabrina.gussregen@bsv.se

Fredrik Hanzek, Jönköping

Projekt-/byggledare infrastruktur

Direkt: 010-130 03 50 | Mobil: 0721-41 81 45

fredrik.hanzek@bsv.se

Mats Hellman, Värnamo

Hållbarhetsspecialist, miljöingenjör MSc

Direkt: 010-130 03 31 | Mobil: 0706-20 87 93

mats.hellman@bsv.se

Martin Henriksson, Jönköping

Arkitekt SAR/MSA

Direkt: 010-130 03 78 | Mobil: 0705-52 16 80

martin.henriksson@bsv.se

Cathrine Hermansson, Kalmar

Landskapsarkitekt

Direkt: 010-130 07 05 | Mobil: 0725-62 87 85

cathrine.hermansson@bsv.se

Annacarin Holm, Värnamo

Regionchef Syd, fysisk planerare

Direkt: 010-130 03 34 | Mobil: 0720-14 13 34

annacarin.holm@bsv.se

Jan-Eric Holmgren, Kalmar

Mark-/VA-projektör

Direkt: 010-130 03 80 | Mobil: 0705-93 85 79

jan-eric.holmgren@bsv.se

Jörgen Hurtig, Borås

Energirådgivare, cert energiexpert, cert energikartläggare

Direkt: 010-130 03 51 | Mobil: 0705-63 68 88

jorgen.hurtig@bsv.se

Johanna Hårsmar, Jönköping

Projektör

Direkt: 010-130 03 45 | Mobil: 0703-37 13 45

johanna.harsmar@bsv.se

Tommy Jarebrink, Värnamo

Projekt-/byggledare, besiktningsman

Direkt: 010-130 03 16 | Mobil: 0706-68 75 77

tommy.jarebrink@bsv.se

Maria Jarl, Värnamo

Ekonomi/leverantörsfakturor

Direkt: 010-130 03 26

maria.jarl@bsv.se

Max Jigander, Värnamo

Konstruktör (tjänstledig)

Direkt: 010-130 03 29

max.jigander@bsv.se

Börje Johannesson, Borås

Projekt-/byggledare, kontrollansvarig, besiktningsman

Direkt: 010-130 03 52 | Mobil: 0706-48 47 38

borje.johannesson@bsv.se

Andrine Johansson, Borås

Arkitekt

Direkt: 010-130 03 79 | Mobil: 0704-23 93 91

andrine.johansson@bsv.se

Ann-Charlotte Johansson, Värnamo

Ekonomi/Löner

Direkt: 010-130 03 23

ann-charlotte.johansson@bsv.se

Emmy Johansson, Växjö

Projektör

Direkt: 010-130 03 72 | Mobil: 0700-20 93 72

emmy.johansson@bsv.se

Erling Johnsen, Jönköping

Projekt-/byggledare, KA, besiktningsman

Direkt: 010-130 03 66 | Mobil: 0703-57 55 12

erling.johnsen@bsv.se

Jesper Kallhed, Jönköping

Projektör, Sakkunnig kulturvärden (K)

Direkt: 010-130 03 75 | Mobil: 0709-48 73 75

jesper.kallhed@bsv.se

Alma Karabegovic, Värnamo

Arkitekt

Direkt: 010-130 03 33

alma.karabegovic@bsv.se

Fuad Karabegovic, Värnamo

Arkitekt

Direkt: 010-130 03 25

fuad.karabegovic@bsv.se

Robert Karlsson , Kalmar

Markprojektör (föräldraledig)

Direkt: 010-130 07 03 | Mobil: 0725-62 87 87

robert.karlsson@bsv.se

Peter Kjöller, Värnamo

Projekt-/byggledare, kontrollansvarig, besiktningsman

Direkt: 010-130 03 40 | Mobil: 0702-39 70 35

peter.kjoller@bsv.se

Mattias Larsson, Jönköping

Projektör

Direkt: 010-130 03 84 | Mobil: 0722-50 03 84

mattias.larsson@bsv.se

Per Lidby, Nässjö

Byggledare infrastruktur

Direkt: 010-130 03 86 | Mobil: 0736-21 63 35

per.lidby@bsv.se

Daniel Lillienberg, Värnamo

Brandingenjör, kontrollansvarig

Direkt: 010-130 03 87 | Mobil: 0722-49 33 87

daniel.lillienberg@bsv.se

Terese Liljeholm, Kalmar

Landskapsingenjör

Direkt: 010-130 07 04 | Mobil: 0709-10 41 12

terese.liljeholm@bsv.se

Maria Lindahl, Värnamo

Arkitekt SAR/MSA

Direkt: 010-130 03 36 | Mobil: 0790-79 93 36

maria.lindahl@bsv.se

Kenny Lindgard, Växjö

Regionchef Öst, projekteringsledare

Direkt: 010-130 03 05 | Mobil: 0790-73 23 05

kenny.lindgard@bsv.se

Henrik Lindström, Växjö

Konstruktör

Direkt: 010-130 03 71

henrik.lindstrom@bsv.se

Peter Lindqvist, Jönköping

Senior Konstruktör

Direkt: 010-130 03 14 | Mobil: 0707-92 85 14

peter.lindqvist@bsv.se

Stina Lüddeckens, Värnamo

Projektör, utredare

Direkt: 010-130 03 30

stina.luddeckens@bsv.se

Henrik Magnisson, Värnamo

Byggledare infrastruktur

Direkt: 010-130 03 83 | Mobil: 0705-88 28 12

henrik.magnisson@bsv.se

Thomas Mårtensson, Kalmar

Mark- och trädgårdsingenjör

Direkt: 010-130 07 02 | Mobil: 0709-10 52 31

thomas.martensson@bsv.se

Linda Nielsen, Värnamo

Ekonomi/kundfakturor

Direkt: 010-130 03 13

linda.nielsen@bsv.se

Hanna Ogstedt, Värnamo

Konstruktör (föräldraledig)

Direkt: 010-130 03 38 | Mobil: 0790-79 53 38

hanna.ogstedt@bsv.se

Johanna Ohlin, Värnamo

Projektör, Cert. miljöbyggsamordnare

Direkt: 010-130 03 37

johanna.ohlin@bsv.se

Marcus Ohlsson, Växjö

Byggledare bro och väg

Direkt: 010-130 03 67 | Mobil: 0720-50 94 90

marcus.ohlsson@bsv.se

Rebecka Olsson, Kalmar

Plan- och Landskapsarkitekt

Direkt: 010-130 07 07 | Mobil: 0700-92 87 07

rebecka.olsson@bsv.se

Marcin Pieczara, Växjö

Arkitekt SAR/MSA

Direkt: 010-130 03 70 | Mobil: 0700-49 93 70

marcin.pieczara@bsv.se

Mikael Rigert, Borås

Regionchef Väst, projekt-/byggledare, kontrollansvarig, besiktningsman

Direkt: 010-130 03 02 | Mobil: 0703-25 02 65

mikael.rigert@bsv.se

Kristoffer Rosborg, Motala

Konstruktör, projektör

Direkt: 010-130 07 41 | Mobil: 0725-65 52 13

kristoffer.rosborg@bsv.se

Ola Rosenqvist, Värnamo

Fysisk planerare

Direkt: 010-130 03 21 | Mobil: 0760-51 13 21

ola.rosenqvist@bsv.se

Ellen Rubensson, Jönköping

Konstruktör

Direkt: 010-130 03 63 | Mobil: 0705-91 23 63

ellen.rubensson@bsv.se

Terese Salomonsson, Värnamo

Markprojektör, trafikutredare (föräldraledig)

Direkt: 010-130 03 10

terese.salomonsson@bsv.se

Emma Schurtenberger, Värnamo

Projektör (föräldraledig)

Direkt: 010-130 03 15

emma.schurtenberger@bsv.se

Gustaf Sjöberg, Jönköping

Arkitekt (Tjänstledig)

Direkt: 010-130 03 99 | Mobil: 0790-73 03 99

gustaf.sjoberg@bsv.se

Hanna Sjölander, Jönköping

Projektör

Direkt: 010-130 03 04 | Mobil: 0707-78 13 04

hanna.sjolander@bsv.se

Jonas Sjöö, Växjö

Arkitekt SAR/MSA

Direkt: 010-130 03 08 | Mobil: 0790-73 03 08

jonas.sjoo@bsv.se

Alisa Spahic, Växjö

Projektör

Direkt: 010-130 03 09

alisa.spahic@bsv.se

Thomas Spjuth, Nässjö

Arkitekt

Direkt: 010-130 03 61

thomas.spjuth@bsv.se

Björn Strandberg, Borås

Projektör

Direkt: 010-130 03 96 | Mobil: 0709-40 56 67

bjorn.strandberg@bsv.se

Zsuzsanna Szakacs, Jönköping

Projektör

Direkt: 010-130 03 76 | Mobil: 0790-75 03 76

zsuzsanna.szakacs@bsv.se

Josefine Sävqvist, Värnamo

Arkitekt SAR/MSA

Direkt: 010-130 03 42

josefine.savqvist@bsv.se

Martina Söderström, Värnamo

Markprojektör (föräldraledig)

Direkt: 010-130 03 58

martina.soderstrom@bsv.se

Olof Temar, Jönköping

Energiingenjör

Direkt: 010-130 03 74 | Mobil: 0703-88 33 74

olof.temar@bsv.se

Jona Valsdottir, Värnamo

Formgivare, projektör

Direkt: 010-130 03 17

jona.valsdottir@bsv.se

David Wikström, Jönköping

Konstruktör

Direkt: 010-130 03 69 | Mobil: 0703-43 16 92

david.wikstrom@bsv.se

Rune Younan, Borås

Projektör

Direkt: 010-130 03 59 | Mobil: 0709-40 56 68

rune.younan@bsv.se

Magnus Åhs, Göteborg

Arkitekt SAR/MSA

Direkt: 010-130 03 92 | Mobil: 0703-23 99 84

magnus.ahs@bsv.se